Profile PCV – od funkcjonalności po styl. Odpowiedni dobór

Przedstawiamy najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru profili PCV. Wiele z poniższych uwag poświęcono całemu projektowi podłóg. Odpowiedni dobór profili jest często pomijany przez konsumentów, co może prowadzić do problemów z instalacją, jak i ze stanem technicznym domu. Jako jeden z liderów na rynku profili PCV, oferujemy jedną z najszerszych gam wykończeń w Polsce. ProfiPVC jest idealnym miejscem, w którym udzielamy informacji i porad w celu zapewnienia prawidłowej instalacji akcesoriów do podłóg.

 

Profile PCV – dobór

Projektując nową przestrzeń lub decydując się na remont domu, czy też przestrzeni publicznej, nie należy zapominać o profilach podłogowych. Profile PCV służą do zapewnienia czystych i schludnych rozwiązań w miejscach, w których podłoga styka się ze ścianą. Mają one również za zadanie chronienie podłogi i ściany przed uszkodzeniem. Profile PCV firmy ProfiPVC w pełni spełniają te dwie główne funkcje – i to przy najniższych kosztach instalacji.

Wybór właściwego rodzaju profilów zapewni, że wydajność produktu będzie odpowiadać wymaganiom danego środowiska i zapewni funkcjonalną, mało wymagającą konserwację. Wykończenia powinny być również wybrane ze względu na ich trwałość. Należy starannie je dobierać, aby nie uległy zużyciu i nie były zbyt podatne na uszkodzenia. Dlatego też kluczem jest znalezienie wykończenia, które oferuje najlepsze rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa, funkcjonalności, jak i estetyki.

Profile mogą różnić się pod względem funkcji, dlatego powinny być zawsze określane w odniesieniu do wymagań danej przestrzeni. Kluczowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują:

  • zastosowanie przestrzeni, w której wykończenie jest montowane,

  • rodzaj podłoża,

  • stan podłoża,

  • estetykę,

  • konserwację.

 

Rodzaj wykończenia wymaga starannego rozważenia.

 

Płynne przejścia

Dekorowanie domu określonym stylem oznacza zwrócenie uwagi na szczegóły. Wykończenie podłogi decyduje o jego ostatecznym pięknie. Wykończenia należy zawsze wybierać tak, aby pasowały do otaczających ich podłóg.  Oprócz wymaganego rodzaju profili należy zwrócić uwagę również na zastosowany kolor. Zastosowanie profili PCV kontrastujących wizualnie z podłogą może na przykład pomóc osobom niedowidzącym określić granice pokoju. Zalecane jest również, aby profile miały taki sam kolor, jak ściana, dzięki czemu połączenie to pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. Profile powinny również pasować do koloru ścian (zwłaszcza, jeśli mają ponad 100 mm wysokości), aby całkowicie kontrastowały ze ścianą i podłogą.

Profile PCV dostępne w ProfiPVC są dostępne w szerokiej gamie kolorów, aby dostosowały się do większości wnętrz i aby pomagały zapewnić dokładny kontrast wizualny. Oferujemy szeroką gamę profili o różnej wysokości.

Teraz już wiesz, jakie funkcje powinny spełniać odpowiednio dobrane profile PCV. Jeśli chcesz uzyskać bardziej szczegółowe informacje, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem!